Ruszyła infolinia dotacyjna!

- Jaka jest różnica między materiałami edukacyjnymi a ćwiczeniowymi?
- Do kiedy trzeba złożyć wniosek o dotację?
- Na jakich zasadach placówka może dokonać zmiany podręcznika i materiałów ćwiczeniowych w roku
  szkolnym 2015/16?
- W jaki sposób pozyskać fundusze na pomoce dydaktyczne i wyposażenie szkoły oraz na podręczniki
  dla klas 4−6?

Na te i wiele innych pytań nauczyciele szukają odpowiedzi. To wynik najnowszych zmian
w ustawie o systemie oświaty
, które zburzyły dotychczasowe zasady. Określały one jasno terminy i tryb wyboru podręczników. Przygotowanie przez MEN podręcznika dla klas 1−3, pozbawionego części ćwiczeniowej, oraz umożliwienie finansowania podręczników dla klas 4−6
i gimnazjum oznacza obecnie potrzebę zamawiania materiałów ćwiczeniowych dla klas 1−3 oraz wyboru podręczników do wyższych segmentów. Ustawa dopuszcza także wybór podręcznika dla klas 1−3 − innego niż ten przygotowany przez ministerstwo. Warto skorzystać z tego wsparcia, by uzyskać cenne informacje właśnie teraz, w gorącym okresie pozyskiwania funduszy i dokonywania wyboru podręczników.

Warto umiejętnie wykorzystać dotacje. Nowe, liczne przepisy, zawarte między innymi w Ustawie o zmianie ustawy o systemie oświaty, to szereg nowych zasad. Wydawnictwa MAC Edukacja i JUKA wychodzą naprzeciw potrzebom dyrektorów i nauczycieli, oferując praktyczne wsparcie.
Wystarczy zadzwonić - 801 700 102

Infolinia czynna jest: poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30